Windows Server Technical Preview Yayınlandı

Veri merkezi ve servis altyapılarında konumlandırılmak üzere hazırlanan yeni Windows Server sürümü içinTeknik Önizleme (Technical Preview) dağıtımı yayınlandı. Bu yeni Windows Server Technical Preview dağıtımını test ortamınıza yükleyerek, gelecek sene piyasaya çıkması beklenen yeni Windows Server işletim sisteminde yer alacak bazı teknolojileri önceden inceleyebilirsiniz.

30 Eylül tarihinde duyurulan Windows 10 istemci işletim sistemi, tüketici ve iş dünyasındaki kullanıcıları hedef alıyor. Veri merkezi ve servis altyapısını hedef alan sunucu işletim sistemi sürümü ise yine duyurulan ürünler arasındaydı. Ancak yeni Windows Server’ın isimi konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. 2015 yılında piyasaya çıkacak olan bu yeni sunucu işletim sisteminin ismi Windows Server 2015 olabileceği gibi, bir sürpriz ile Windows Server 10 da olabilir.

Windows Server Technical Preview Nasıl İndirilir?

Windows Server Technical Preview kurulum kaynakları şuan genel erişime açık durumda. Eğer MSDN aboneliğiniz varsa Subscriber Downloads bölümünden ISO ve VHD şeklinde indirebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak ise doğrudan TechNet Evaluation Center’ı kullanmak. Aşağıdaki linkten yeni Windows Server Technical Preview sürümünü indirebilirsiniz:

http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-server-vnext-technical-preview