Başlangıçta Server Manager Gelmemesi İçin

By | 3 Aralık 2013

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda Windows Server 2012 R2 açıldığında bilgisayarın başlangıcında Server Manager ekranının gelmemesi için gerekli olan ayarları yapacağız.

Server manager ekranı açıkken ekranın sağ üst köşesinde bulunan Manage menüsüne gidiyoruz. Gelen menülerden Server Manager Properties seçeneğini seçiyoruz.

Server Manager - 1

Server Manager – 1

Server Manager Properties ekranındayken “Do not start Server Manager automatically at logon” chekbox’ını işaretliyoruz.

Server Manager - 2

Server Manager – 2

Bu işlemleri yaptığımızda Windows Server 2012 R2 işletim sistemimiz açıldığında Server Manager ekranı başlamamış olacak.

 

Category: Windows Server 2012 R2 Etiketler: ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 22 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde System & Network eğitmenliği, Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi, Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalıştıktan sonra şu anda RHG Enertürk Enerji şirketinde Sistem ve Network Takım Lideri olarak çalışıyorum.

One thought on “Başlangıçta Server Manager Gelmemesi İçin

  1. YUNUS

    İŞİME YARADI TEŞEKKÜR EDERİM BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA GÜZELDİR

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.