VMware vCenter Converter Yavaş Transfer Sorunu

By | 30 Eylül 2014

Merhaba,

Vmware vCenter Converter ile sanallaştırma işlemi sırasında convert işlemi beklenenden uzun sürebilir. Bunun nedeni varsayılan ayarlar ile convert edilen datanın SSL ile şifrelenerek transfer edilmeye çalışılmasından kaynaklanmaktadır. Bu ayarı değiştirmek için converter-worker.xml dosyasını editleyerek aşağıdaki değişikliği yapmamız gerekir.

Converter-worker.xml dosyası;

Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2 işletim sistemlerinde:

C:\ProgramData\VMware\VMware vCenter Converter Standalone klasöründe bulunur.

Windows XP ve Windows 2003 işletim sistemlerinde:

%ALLUSERSPROFILE%\VMware\VMware vCenter Converter Standalone klasörü içerisinde bulunmaktadır.

Benim kullanmış olduğum işletim sistemi Windows Server 2008 R2. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Windows Server 2008 R2 işletim sistemindeki Converter-worker.xml dosyasını notepad ile açıyoruz.

Resim-1

Resim-1

Converter-worker.xml dosyası içerisindeki ilgili true yazan yeri dosya içerisinde bulup false olarak değiştiriyoruz.

Resim-2

Resim-2

Resim-3

Resim-3

Yapılan değişiklikleri kaydederek notepad ekranını kapatalım. Sonrasında servislerden VMware vCenter Converter Standalone Worker servisini yeniden başlatalım.

Resim-4

Resim-4

Bu işlemler sonrasında convert işlemi hızlanacaktır. Bir başka makalede görüşmek üzere…

Kaynak: http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2020517

Eren AZAKLI

Category: Vmware Etiketler:

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.