VMware License Key Nasıl Upgrade Edilir?

By | 9 Haziran 2021

Merhaba, bu makalemizde VMware License Key nasıl upgrade ya da downgrade edilir bu konuya değineceğiz.

VMware tarafındaki upgrade senaryolarında lisans anahtarınızı upgrade etmeniz gerekebilir. Bazı durumlarda ise lisans anahtarınızı downgrade etmeniz gerekebilir. Bu işlemi yapmak aslında çok kolay. Aşağıda anlatacağım konularla bu işlemleri çok kolay bir şekilde başarabileceksiniz.

İlk olarak aşağıdaki linkten VMware portala kullanıcı adı ve şifremizle login oluyoruz.

https://my.vmware.com/web/vmware/login

vmware_license_upgrade

VMware portala login olduktan sonra sırasıyla menülerden Products an Accounts – Accounts – Manage Licenses menüsüne tıklıyoruz.

vmware_license_upgrade2

Sonraki gelen ekranda lisanslı ürünlerimizin tamamını görebiliriz. Upgrade ya da  downgrade yapabileceğimiz lisansları görmek  için  Show kısmına tıklayıp Upgradable  Product ve Downgradable Product menülerine tıklayabiliriz.  vmware_license_upgradeBiz upgrade işlemi yapacağımız için Upgradable Products seçeneğine tıklıyayıp sonraki sayfaya geçiyoruz.

vmware_license_upgrade4

Sonraki gelen menüde ilgili ürünümüzü seçip upgrade butonuna tıklıyoruz.

vmware_license_upgrade5Sonraki gelen sayfada ürünümüzün hangi versiyondan hangi versiyona upgrade edileceğini görebiliriz. Continue diyerek devam ediyoruz.vmware_license_upgrade6Sonraki gelen sayfada yeni lisans anahtarı için notlar ve özel etiketlerin güncellenip güncellenmeyeceği soruluyor. Aşağıdaki uyarıda ise VMware Partnerlerinin test ya da demo için geçici olarak kullandığı NFR lisanslarının bu işlemi desteklemeyeceğinin bilgisi veriliyor. Confirm diyerek işlemimizi tamamlıyoruz.vmware_license_upgrade7Son sayfada upgrade olan ürün ve lisans bilgilerimizi görebiliyoruz. İstersek bu sayfadan print alabiliriz ya da Send a copy to my email seçeneğini seçerek kendimize mail olarak gelmesini isteyebiliriz.vmware_license_upgrade8Yukarıdaki yöntemin aynısını kullanarak lisanslarımızı downgrade de edebiliriz.

Bu makalemizde VMware ürünlerimizin lisans keylerinin nasıl upgrade ya da downgrade edileceğini öğrenmiş olduk. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle.

Kaynak:

How to Upgrade or Downgrade License Keys in Customer Connect with troubleshooting steps (81665) (vmware.com)

 

How to Upgrade or Downgrade VMware License Keys

Category: Vmware Etiketler: ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.