vCenter Converter a General System Error Occurred SSL Exception Unsupported Protocol Hatası Çözümü

By | 15 Mayıs 2018

Merhaba,

vCenter Converter ile sanal ya da fiziksel bir makinenin vCenter ortamına convert edileceği sırada VMware Converter – “A general system error occurred: SSL Exception: error:14077102:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:unsupported protocol” şeklinde hata alabiliriz. Geçen günlerde bir müşterimizde VMware Workstation üzerindeki sanal bir sunucuyu vCenter ortamına convert ederken bu hata ile karşılaştım.

Araştırmalarımın sonucunda hatanın sebebinin vCenter 5.5 ve üzerinde TLS 1.0’ın iptal edilmiş olmasından kaynaklandığını öğrendim. Hatanın çözümü TLS 1.0’ı aşağıdaki işlemleri yaparak tekrar aktif hale getirmek olacaktır.

Yapılacak İşlemler:

  • converter-server.xml, converter-worker.xml, converter-agent.xml, converter-client.xml dosyalarını Notepad tarzı bir editör ile açıp <sslOptions> satırındaki 123422720 değerini 56313856 olarak değiştirmemiz gerekiyor.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra vCenter Converter servisini yeniden başlatmamız gerekiyor.

Xml Dosyalarının Bulunduğu Lokasyonlar:

  • C:\ProgramData\VMware\VMware vCenter Converter Standalone
  • C:\Program Files (x86)\VMware\VMware vCenter Converter Standalone

Kaynak: 

https://communities.vmware.com/thread/578800

https://www.pantallazos.es/2018/02/vmware-converter-14077102-ssl23GETSERVERHELLO-unsupported-protocol-1.html

Category: Vmware Etiketler: ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.