Symantec Brightmail Cannot Release The Message Hatası

By | 24 Mart 2015

Merhaba,

Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde spam mailleri kontrol ettiğimizde bazı durumlarda release işleminde “Cannot release the message. It has either been released already or a delivery error occurred. Please check Brightmail Log for details.” hatası alabiliriz.

Resim-1

Resim-1

Bu gibi bir durumda Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde Administration – Settings – Control Center – SMTP tabına gelip Control Center SMTP Settings ayarlarımızı kontrol etmemiz gerekiyor. Standart olarak bu ekrandaki ayar Use existing non-local relay settings seçili olarak gelir.

Resim-2

Resim-2

Control Center SMTP Settings ekranında Define New Host kısmını seçip Host kısmına mail sunucumuzun ip adresini, Port kısmına ise kullanılan portu yazmamız gerekiyor. Save butonuna tıklayarak yapmış olduğumuz ayarlarımızı kaydediyoruz.

Resim-3

Resim-3

Bu işlemler sonucunda Spam Message Quarantine ekranında release işlemini yapabilir hale geliyoruz.

Başka bir makalede görüşmek üzere.

Kaynak:

http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH204049

 

 

Category: Symantec Etiketler:

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 18 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yapmaktayım. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği yaptım. Şu anda Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

3 thoughts on “Symantec Brightmail Cannot Release The Message Hatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.