Symantec Brightmail AddressNotUniqueException Hatası

By | 23 Mart 2015

Merhaba,

Bu yazımızda Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde AddressNotUniqueException hatasının çözümünü anlatacağım.

Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde logları kontrol ettiğimizde aşağıdaki gibi AddressNotUniqueException hatası alıyorsak Directory Integration Settings ayarlarını kontrol etmemiz gerekiyor. Yanlış bir konfigürasyon yapılmışsa buraya yüzlerce log düşecektir. Bu hatanın loglarını Status-Logs ekranında Component kısmında Directory Data Service seçeneğini seçerek görüntüleyebiliriz.

Resim-1

Resim-1

Bu hatayı gidermek için Directory Integration Setting ayarlarını kontrol etmemiz gerekiyor. Hatanın nedeni Functions kısmında iki Domain Controller için de BCC Authentication seçili olmasıdır. 2 Domain Controller‘ın bir tanesinde BCC Authentication özelliğinin kaldırılması gerekiyor. Ayarların resimdeki gibi olması gerekiyor.

Resim-2

Resim-2

Ayarları resimdeki gibi yaptıktan sonra logları temizleyip tekrar kontrol ettiğimizde bir daha hata logu gelmediğini görmüş oluruz.

Resim-3

Resim-3

Bu yazımız sonunda Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde AddressNotUniqueException hatasının çözümünü öğrenmiş olduk. Başka bir makalede görüşmek üzere.

Kaynak:

http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH123920

 

Category: Symantec Etiketler: ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.