SEP Manager Console Password Reset İşlemi Nasıl Yapılır?

By | 30 Aralık 2014

Merhaba,

Bu makalemizde unutulan Symantec Endpoint Protection Manager Console Password‘ünün nasıl resetleneceğini işleyeceğiz.

Herhangi bir sebepten dolayı Symantec Endpoint Protection Manager Console Password‘ünü unutabiliriz. Şifreyi yanlış yazdığımızda aşağıdaki uyarıyı alırız.

Resim-1

Resim-1

Resetpass.bat aracını kullanarak şifremizi default password’e geri alabiliriz. Bu işlemi yapmak için C:\Program Files (x86)\Symantec\Symantec Endpoint Protection Manager\Tools klasörü içerisindeki Resetpass.bat dosyasına sağ tık run as administrator diyerek çalıştırmamız gerekiyor.

Resim-2

Resim-2

Yeni versiyon Symantec EndPoint Protection Manager’da bu dosyayı bulamayabilirsiniz. Bu dosyayı siz kendiniz de oluşturabilirsiniz. Notepad programını açıp aşağıdaki komutları yazıp resetpass.bat dosyasını aynı lokasyonda oluşturmanız yeterli olacaktır.

@echo off
setlocal
set CATALINA_HOME=%CD%\..\tomcat
set JRE_HOME=%CD%\..\jre
“%JRE_HOME%\bin\java.exe” -Xms64m -Xmx256m -XX:MinHeapFreeRatio=30 -XX:MaxHeapFreeRatio=40 -classpath “%CD%\..\bin\inst.jar;%CD%\..\bin\inst-res.jar” -Dcatalina.home=”%CATALINA_HOME%” -Djava.library.path=”%CATALINA_HOME%\bin;%CATALINA_HOME%\..\ASA\win32″ com.sygate.scm.tools.DatabaseFrame setpassword admin admin
endlocal

Password resetleme işlemi gerçekleştikten sonra default username admin, password admin olarak giriş yapabiliriz. Buna rağmen giriş yapamıyorsak cmd’yi run as administrator olarak çalıştırıp aynı dosyayı cmd üzerinden çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Username ve password kısmına admin değerini girdikten sonra yeni password’ümüzü belirlememiz gerekiyor.

Resim-3

Resim-3

Şifremizi unuttuysak logon ekranındaki Forgot your password? kısmından da password’ümüz için resetleme linkini kurulum esnasında girdiğimiz mail adresimize gönderebiliriz.

Resim-4

Resim-4

Girdiğimiz mail adresini unuttuysak C:\Program Files (x86)\Symantec\Symantec Endpoint Protection Manager\tomcat\etc klasörü içerisindeki mailConfig.properties dosyasını notepad ile açıp “adminMailReciptants=” satırını bularak kurulum esnasında girilen mail adresimizi öğrenmiş oluruz.

Bu makalemizde unutulan Symantec Endpoint Protection Manager Console Password’ünün nasıl resetleneceğini işlemiş olduk. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

Kaynak:

http://www.symantec.com/connect/articles/how-reset-symantec-endpoint-protection-manager-console-password-sep-121

Category: Symantec Etiketler:

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

2 thoughts on “SEP Manager Console Password Reset İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Ahmet Yenidoğan

    Emekleriniz için teşekkür ederim. Çok işime yaradı.

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.