RDP Authentication Error Has Occurred. The function requested is not supported Hatası

By | 17 Mayıs 2018

Merhaba,

8 Mayıs tarihinden sonra Windows Update yaptıysanız Remote Desktop bağlantısı yapmak istediğinizde aşağıdaki gibi bir hatayla karşılaşabilirsiniz:

An authentication error has occurred.
The function requested is not supported

Remote computer: <computer name>
This could be due to CredSSP encryption oracle remediation.
For more information, see https:/go.microsoft.com/fwlink/?linkid=866660

Hatadaki linke baktığınızda Microsoft tarafından 8 Mayıs tarihinde CVE 2018 0886 CredSSP güncelleştirmesinin yayınlandığını görebilirsiniz. Sorunun sebebi bu güncellemeden kaynaklanmaktadır. Sorunun çözümü için aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekiyor:

Sorunun çözümü için:

Computer sağ tıklayıp özelliklere gelmeniz gerekiyor. Sonrasında Remote Settings ayarına gelip seçili olan “Allow connections only from computers running Remote Desktop with Network Level Authentication (recommended)” seçeneğini kaldırmamız gerekiyor.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Remote Desktop bağlantısını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Kaynak:

https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/46e1cd52-52b3-4427-88a3-200f87319e23/remote-desktop-authentication-error-has-occurred-the-function-requested-is-not-supported?forum=w7itpronetworking

Category: Windows Etiketler: , ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.