Windows 7 Profil Sıfırlanma Sorunu – Çözümü

By | 10 Eylül 2014

Domain ortamında bazı durumlarda windows 7 client makineler profil silinme ya da oturum açamama gibi sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Oturum açılsa bile temp profilinden oturum açılmakta ve kullanıcının kendi profili ekrana gelememektedir. Ama C:\Users altında kullanıcının profil dosyası gözükebilmektedir. Bu gibi bir durumda aşağıdaki işlemleri yaptığınızda sorun giderilecektir.

İşlemler:

  • Client olan makinede başka bir account ile oturum açın. (Local admin account’u olabilir)
  • Eski profilin bulunduğu dizin C:\Users\kullaniciadi.domainadi şeklindedir. buradaki kullaniciadi.domainadi olan profilin ismini C:\Users\kullaniciadi olacak şekilde değiştirin.
  • Regedit’e girin
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList içerisinde sonunda “sid.bak” olan anahtarları silin.
  • Bilgisayarı yeniden başlatıp kullanıcı ile oturum açın.

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda sorun giderilmiş olacaktır.

Category: Windows 7 Etiketler:

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 22 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde System & Network eğitmenliği, Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi, Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalıştıktan sonra şu anda RHG Enertürk Enerji şirketinde Sistem ve Network Takım Lideri olarak çalışıyorum.

2 thoughts on “Windows 7 Profil Sıfırlanma Sorunu – Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.