Pearson Vue – Microsoft Sınav Rezervasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

By | 29 Haziran 2017

Merhaba,

Bu makalemizde başlığı altına Pearson Vue üzerinden Microsoft sınav rezervasyon ve kayıt işleminin nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

Yapılacak İşlemler:

Öncelikle http://www.pearsonvue.com/microsoft/ adresine girerek sağ taraftaki Register for an Exam linkine tıklıyoruz.

Pearson_Vue

Sonrasında karşımıza yeni bir sekmede Microsoft sınavlarının listesi gelecek. Hangi sınava gireceksek listeden onu tıklamamız gerekiyor.

Sayfanın linki:

https://www.microsoft.com/en-us/learning/exam-list.aspx

Ben örnek olarak  70-743: Upgrading Your Skills to MCSA: Windows Server 2016 sınavını seçtim. Gelen ekranda ülkelere göre fiyat farklılıkları var. Hem sınavlara göre hem de ülkelere göre bu fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

Ülke olarak Türkiye’yi seçtiğimizde ilk ekrandaki 165$, 100$ olarak değişiyor. Schedule Exam seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

Confirm your exam registration details ekranında kendi bilgilerimizi istersek güncelleyebiliriz. Submit diyerek devam ediyoruz.

Select Booking Method ekranında sınavı nasıl alacağımızı seçiyoruz. Ben ilk seçenek olan I will scheduling for a date at a test center seçeneğini seçiyorum. Bu seçenekle sınava test merkezinde gireceğimizi belirtmiş oluyoruz. Diğer seçeneklerde ise sınavı online ya da Certiport test merkezinde alabiliyoruz.

Select Exam Language ekranında sınavı hangi dilde alacağımızı belirliyoruz. Bazı sınavlar için aşağıdaki ekrandan farklı olarak başka diller de aktif olarak gelebiliyor. Ben English seçeneğini seçip devam ediyorum.

 

Exam Details sayfasında gireceğimiz sınav, ücreti, dili vs. bilgilendirmeler listeleniyor. Bilgilerimiz doğru ise Schedule This Exam seçeneğini tıklayarak devam ediyoruz.

Test Center Search sayfasında sınava gireceğimiz test merkezini seçmemiz gerekiyor. Kendi adresinize yakın bir test merkezini sayfadan listeletebiliyorsunuz.

Choose Appointment sayfasında sınava gireceğimiz tarih ve saati belirleyip devam ediyoruz.

My Order sayfasında yine bir özet bilgi çıkıyor karşımıza. Sayfanın aşağısındaki Available Products kısmında online olarak Offical testlere girebiliyoruz. Sınav öncesi hazırlık için kullanılabilecek bir kaynak olabilir ama bunlar için de ayrı bir ücret ödenmesi gerekiyor. 

Checkout – Step 1: Confirm Personal Information sayfasında kişisel bilgilerimizi görüntülüyoruz. Next diyerek devam ediyoruz.

Checkout – Step 2: Agree to Policies sayfasında sınav ve sınav merkezi ile ilgili kurallar listeleniyor. Next diyerek devam ediyoruz.

Checkout – Step 3: Enter Payment sayfasında ise ödeme seçeneklerini belirlememiz gerekiyor. Kredi kartı bilgilerimizi girerek ödememizi tamamlıyoruz. Ben MCT olduğum için sınavları %50 indirimle alıyorum 🙂

Bu işlemlerle sınav rezervasyon ve kayıt işlemimizi tamamlıyoruz.

Bu makalemizde Pearson Vue üzerinden Microsoft sınav rezervasyon ve kayıt işleminin nasıl yapılacağını öğrenmiş olduk. Bir başka makalede görüşmek dileğiyle.

Category: Sertifikasyon Etiketler: ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.