Dell EMC PowerVault MD Serisi Storage Alarm Konfigürasyonu

By | 21 Aralık 2018

Merhaba,

Bu yazımızda Dell EMC PowerVault MD 34XX/36XX/38XX Serisi Storage üzerinde alarm konfigürasyonunun nasıl yapılacağını öğreneceğiz.

Öncelikle Dell PowerVault MDSM (Modular Disk Storage Manager) uygulamasını açıyoruz. Dell PowerVault MDSM (Modular Disk Storage Manager) uygulamasını açtıktan sonra ekrana gelen storage array’ımıza sağ tıklayıp Configure Alerts menüsüne tıklıyoruz.

Configure Alerts ekranında Mail Server kısmına SMTP Server bilgisini giriyoruz. SMTP server’ınız tarafında storage cihazınıza relay vermeniz gerekebilir. Email Sender Address kısmına mail hangi adresten gönderilecekse onun bilgisini giriyoruz.

Email menüsünde ise alarmların hangi mail adreslerine gönderilecekse o mail adreslerinin girişini sağlıyoruz.

Bu ayarlardan sonra storage tarafında bir alert oluşması durumunda size mail gönderilecektir.

Aşağıdaki videodan da işlemlerin nasıl yapılacağını izleyebilirsiniz.

 

Kaynak:

https://www.dell.com/support/manuals/tr/tr/trdhs1/powervault-md3800f/mdseriesagpub/configuring-e-mail-alerts?guid=gui%CC%87d-8336dff0-fe14-45f9-8656-01e2957c8194&lang=en-us

Category: Dell EMC Etiketler: , , ,

About Eren AZAKLI

1982 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 kız babasıyım. 20 yıldır sektörün içerisinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Bu süreç içerisinde Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akadamisi'nde 3 yıl System & Network eğitmenliği, 8 yıl Siztek Bilişim Teknolojileri'nde Bilişim Teknolojileri Şefi pozisyonunda çalıştım. Şu anda Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Sistem Altyapı ve Bilgi Güvenliği departmanında Kıdemli Uzman olarak çalışma hayatına devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.