Tag Archives: Vmware

VMware vCenter Server 6.5.0b Yayınlandı

Merhaba, VMware vCenter 6.5 versiyonu için 6.5.0b paketi yayınlandı. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: https://my.vmware.com/en/web/vmware/info/slug/datacenter_cloud_infrastructure/vmware_vsphere/6_5 Bu güncelleme ile gelen yenilikler:   Updates to time zones in the Linux Guest Operating System customization. vCenter Server Linux guest operating system customization supports latest time zones. For more information on time zone changes and daylight saving time (DST) changes in… Read More »

VMware vCenter Server 6.0 Update 3 Yayınlandı

Merhaba, VMware vCenter 6.0 için Update 3 güncellemesi yayınlandı. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: https://my.vmware.com/web/vmware/details?productId=491&downloadGroup=VC60U3A Bu güncelleme ile gelen yenilikler: Support for Transport Layer Security (TLS) protocol: Support for TLSv 1.0, TLSv 1.1, and TLSv 1.2 are enabled by default and configurable for vCenter Server 6.0 Update 3. VMware Syslog Collector on vCenter Server Appliance supports TLSv1.0 only.… Read More »

VMware vSphere ESXi 6.0 Update 3 Yayınlandı

Merhaba, VMware vSphere ESXi 6.0 için Update 3 paketi güncellemesi yayınlandı. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: https://my.vmware.com/web/vmware/details?productId=491&downloadGroup=ESXI60U3 Bu güncelleme ile birlikte gelen yenilikler: Updated ESXi Host Client: VMware ESXi 6.0 Update 3 includes an updated version of the ESXi Host Client, version 1.14.0. The updated Host Client includes bug fixes and brings it much closer to the… Read More »

VMware vSphere ESXi 6.5.0b Güncellemesi Yayınlandı

Merhaba, VMware 6.5 için VMware ESXi 6.5.0b güncellemesi yayınlandı. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz: https://my.vmware.com/en/web/vmware/info/slug/datacenter_cloud_infrastructure/vmware_vsphere/6_5 Bu güncelleme ile gelen yenilikler: This release of vCenter Server 6.5.0b delivers a number of bug fixes that have been documented in the Resolved Issues section. Updates to time zones in the Linux Guest Operating System customization. vCenter Server Linux guest operating system customization supports… Read More »

ESXi 5.5 Driver Yükleme ve Driver Update İşlemi

Merhaba, Bu makalemizde ESXi 5.5 sunucumuza driver yükleme ve driver güncelleştirme işlemlerinden bahsedeceğim. Bazı durumlarda ESXi işletim sistemini yükledikten sonra sürücülerimizden bazıları sistem tarafından tanınmayabilir ya da performans için güncel driver yüklememiz gerekebilir. Bu gibi durumlarda driver paketini kendimiz yüklememiz gerekiyor. Driver paketini ilgili siteden indiriyoruz ve sunucumuzun datastore’una upload ediyoruz. Hangi datastore içerisine upload edeceksek, o… Read More »

VMware vSphere Version Update Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde VMware ESXi verison update işleminin komut ile nasıl yapılacağını anlatacağım. İlk olarak update işlemini yapacağımız ESXi sunucumuzda SSH bağlantısı için gerekli düzenlemeleri yapacağız. ESXi kurulumunda SSH bağlantısı disable gelmektedir. ESXi sunucumuza Vsphere-Client ile bağlanıp, Configuration tabı altında Security Profile bölümüne giriyoruz. Services bölümünde Properties sekmesine tıklıyoruz. ESXi Shell ve SSH Servislerini çalıştırıyoruz. Firewall bölümünün… Read More »