Tag Archives: Vmware vCenter Converter

vCenter Converter a General System Error Occurred SSL Exception Unsupported Protocol Hatası Çözümü

Merhaba, vCenter Converter ile sanal ya da fiziksel bir makinenin vCenter ortamına convert edileceği sırada VMware Converter – “A general system error occurred: SSL Exception: error:14077102:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:unsupported protocol” şeklinde hata alabiliriz. Geçen günlerde bir müşterimizde VMware Workstation üzerindeki sanal bir sunucuyu vCenter ortamına convert ederken bu hata ile karşılaştım. Araştırmalarımın sonucunda hatanın sebebinin vCenter 5.5 ve… Read More »

VMware vCenter Converter Yavaş Transfer Sorunu

Merhaba, Vmware vCenter Converter ile sanallaştırma işlemi sırasında convert işlemi beklenenden uzun sürebilir. Bunun nedeni varsayılan ayarlar ile convert edilen datanın SSL ile şifrelenerek transfer edilmeye çalışılmasından kaynaklanmaktadır. Bu ayarı değiştirmek için converter-worker.xml dosyasını editleyerek aşağıdaki değişikliği yapmamız gerekir. Converter-worker.xml dosyası; Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012… Read More »

Vmware vCenter Converter ile Fiziksel Makineyi Sanallaştırma

Merhaba, Bu makalemizde Vmware vCenter Converter ile var olan fiziksel sunucularımızı nasıl sanallaştıracağımızı anlatacağım. Fiziksel sunucuların sanallaştırılıp ESX üzerinde çalışabilmesi için Vmware vCenter Converter programı kullanılabilecek çözümlerden biridir. Vmware vCenter Converter programı ile fiziksel makinelerimizi sanallaştırabileceğimiz gibi (P2V) sanaldan sanala (P2P) da aktarım yapabiliriz. Kısa bir bilgiden sonra işlemlerimize başlıyoruz. Programı açtıktan sonra ekranın sol üst… Read More »