Tag Archives: Symantec Messaging Gateway

Symantec Messaging Gateway üzerinde Mail Header’da Hostname ve IP Adresi Kaldırma

Merhaba, bu makalemizde Symantec Messaging Gateway üzerinde mail header’da hostname ve IP adresi kaldırma işlemlerine değineceğim. Organizasyonunuzda Exchange mail server kullanıyorsanız, ister messaging gateway ürününüz olsun ister olmasın her durumda dış dünyaya mail attığınızda sizin mail sunucunuzla ilgili karşı tarafa bazı bilgiler gidecektir. Mail header içerisine gizlenmiş bu bilgileri basit bir header analyzer tool ile… Read More »

Symantec Messaging Gateway Brightmail Konfigürasyonu

Bir önceki makalemizde Symantec Messaging Gateway Brightmail 10.5.2 kurulumunu yapmıştık. http://www.erenazakli.com/symantec-messaing-gateway-brigthmail-kurulumu/ Bu makalede ise kurulumunu yaptığımız Symantec Messaging Gateway Brightmail’in konfigürasyonunu yapacağız. Web browser’a brigthmail’in IP adresini yazarak giriş yapıyoruz. Karşımıza Setup Wizard  ekranı gelecek ve bizde konfigürasyonumuza başlayacağız. License Accept seçerek ilerliyoruz. Brigthmail lisansımızı girmemiz gerekmekte. Eğer henüz lisans almadıysak mail adresimize gelen trial lisansı… Read More »

Symantec Messaging Gateway Brigthmail Kurulumu

Merhaba, Bu makalede Symantec Messaging Gateway Brigthmail 10.5.2 kurulumunu anlatacağım. Ben kendi sistemimde ESX üzerinde Brightmail Messaging Gateway virtual machine kurulumunu OVF Template ile yapacağım. OVF template dosyasını Symantec web sitesinden indirebilirsiniz. İlk olarak ESX sunucumda Brigthmail virtual machine oluşturdum (OFV Template ile). Sanal makineyi Run diyerek çalıştırdım ve console ile bağlandım. Bu aşamadan sonra… Read More »