Tag Archives: Symantec Brightmail Messaging Gateway

Symantec Brightmail Content Filtering Yapılandırması

Merhaba, Bu makalemizde Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde Content Filtering ayarlarının nasıl yapılandırılacağını anlatacağız. Şirketlerdeki virüs sorunlarının en çoğunu virüs yoluyla gelen mailler oluşmaktadır. Son kullanıcılar maalesef virüslü mailleri çalıştırmakta, bu da sistemin bir çok noktasına virüs bulaşmasına neden olmaktadır. Son günlerde yoğunlaşan en büyük virüs saldırısı CryptoLocker denilen bir saldırı çeşididir. Bu virüse fidye virüsü ya da Türk Telekom… Read More »

Symantec Brightmail Cannot Release The Message Hatası

Merhaba, Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde spam mailleri kontrol ettiğimizde bazı durumlarda release işleminde “Cannot release the message. It has either been released already or a delivery error occurred. Please check Brightmail Log for details.” hatası alabiliriz. Bu gibi bir durumda Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde Administration – Settings – Control Center – SMTP tabına gelip… Read More »

Symantec Brightmail AddressNotUniqueException Hatası

Merhaba, Bu yazımızda Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde AddressNotUniqueException hatasının çözümünü anlatacağım. Symantec Brightmail Messaging Gateway üzerinde logları kontrol ettiğimizde aşağıdaki gibi AddressNotUniqueException hatası alıyorsak Directory Integration Settings ayarlarını kontrol etmemiz gerekiyor. Yanlış bir konfigürasyon yapılmışsa buraya yüzlerce log düşecektir. Bu hatanın loglarını Status-Logs ekranında Component kısmında Directory Data Service seçeneğini seçerek görüntüleyebiliriz. Bu hatayı gidermek için Directory Integration Setting ayarlarını… Read More »